Третмани против стареење на кожата

517

Здрава, младелачка и блескава кожа е она што секој човек го бара. За среќа, нашата желба да им се спротивставиме на делата на времето и да имаме цврста и беспрекорна кожа, веќе не е недостижен сон.

Светот на негата на кожата беше револуционизиран по појавата на третманите за анти-стареењето на кожата, како што се anti-ging серуми, креми, третмани за лице и сл. Анти-стреечките третмани за лице се исто како и сите други третмани за лица кои вклучуваат чистење, тонирање, ексфолијација и хидратација, разликата е во производите што се наменети за третман. Третманите што се работат во Естетско студио Оливера се ексклузивни anti-aging третмани за лице и користат производи кои посебно се грижат за зрелата стареечка кожа.

Како што старееме, нашите тела произведуваат севпомалку колаген и еластин. Колагенот помага при волуменот на кожата, додека еластинот овозможува на кожата да стане цврста. Како резултат на ова постепено намалување на производството на колаген и еластин кожата е потенка посува. Бидејќи кожата е постојано изложена на сурови услови на животната средина, таа ќе доживее драстични промени.

Благодарение на намалувањето на овие две супстанции во телото, се намалува волуменот на кожата, како и последователното појавување на фини линии и брчки. Младите клетки кои се произведуваат на најдолниот слој на кожата, потребно е време за да го направат својот пат до најоддалечениот слој. Компензираното одложување ја прави кожата да изгледа висната и постара.

Третмани против стареење

Anti-aging протоколите вклучуваат топични масти, хемиски пилинзи, колагенски маски, анти-стареечки серуми збогатени со специјални состојки како што се хијалуронска киселина и антиоксиданти како што е витамин Ц. Во третманите за anti-aging се користат претежно производи базирани на витамин кои добро продираат длабоко во кожата. Друг тип на третман користи ултразвуци и електрични струи во комбинација со anti-aging производитe кои се користат за протнување на производот во кожата.

Во Естетско Студио Оливера можете да ги најдете третмани против стареење, кои ќе овозможат вашата кожа да изгледа млада, светла и блескава.

Придобивки од третманите против-стареење

Освен од борба против брчките, третманите за анти-стареење на лицето имаат повеќе бенефиции. Тие се одличен начин да се подобри тенот и да се намалат фините линии.
Ова се најмногу забележани бенефиции:

Длабокa ексфолијација на кожата

Ексфолијацијата ги одстранува мртвите истрошени клетки и ја открива младата кожа што лежи под нив. Со алатка за чистење на лицето, уред за ублажување на лицето или микродермоабразија се користи заедно со нормалното чистење. Ексклузивно во Естетско студио Оливера се користи GREEN PEEL, методот на Др.Шраммек-Друзио кој е успешен на повеќе полиња во решавање на проблемите со кожата. Можете повеќе да прочитате тука.

Навлажнување на дехидрирана кожа

Кожата има тенденција да покаже зголемена сувост со тек на годините. Груби линии и ослабување на кожата околу вилицата, образите и челото се релативно чести појави. Третманите за лице користат хијалуронска киселина и силни moisturizers. Тие се оние кои ќе помогнат во подмладување на дехидрираната кожа и помагаат да се задржи хидрирана.

Ја подобрува текстурата и тонот на кожата

Зголемена циркулација на крвта, бидејќи лицето е нежно масирано со производи. Ова ја подобрува циркулацијата на крвта, што за возврат ја прави кожата да изгледа помазна, структрата на лицето подефинирана. Соодветен третман со органска козметика е на GREEN PEEL Fresh-Up.

Забавување на стареење

Третманите против стареење на лицето, кое вклучува третмани со гликолна киселина, серуми со колаген и хијалуронска киселина може да ја обнови цврстината на кожата и да ја намали појавата на линии и брчки.

Ја одржува кожата млада и светла

Вие не мора да имате брчки за да имате корист од третманите за анти-стареење. Овие третмани ќе ја задржат вашата кожа да изгледа млада и убава, и може да одбрани од многуте знаците на предвремено стареење.

Анти-стареењето на лицето

Како што споменавме погоре, anti-aging третманите и редовните тертмани на лицето не се разликуваат многу во однос на процедурата. Единствената вистинска разлика е онаа во производите кои што се користат за постапката. Третманите на GREEN PEEL се разновидни почнувајќи со негата на нормалната кожа до ефикасна хидратација, вклучувајќи и решенија за проблематичната кожа, оваа линија за нега на кожата нуди многу ефикасни козметички формули.
Посебен акцент е даден на anti-age линијата. Овој сегмент е голем предизвик, како важна работа е заштитата на кожата како и поправање на првите видливи знаци на стареење на кожата. Истовремено, грижата за нечистата кожа или кожата подложна на проблеми, како и чувствителната кожа, и се посебно важни на Др. мед. Кристин Шрамек-Друсио. Здравата кожа е одраз на благосостојбата на личноста и тоа е причината зошто целта на дермокозметиката dr med. Kristin Schrammek-Drusio пронаоѓање на конкретни решенија за широк спектар на проблеми со кожата.

За разлика од интензивните и исцрпувачки козметички хируршки опции, анти-стареечките третмани на лицето се безбедни, нежни, неинвазивни и практични. Клучот е да се биде доследен, трпелив и стабилен. Нема да има никакви резултати преку ноќ, затоа, мора да му дадете време.

Резервирајте го вашиот состанок за анти-стареењето на лицето Естетско Студио Оливера и постигнувате убава, еластична, цврста и младелачка кожа.